„Roztocze pictorialnie” – wystawa fotografii Grupy Twórczej MODERN PICTORIAL PHOTO. Grupę tworzą członkowie i sympatycy Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców. Prezentowane na wystawie prace powstały podczas Ogólnopolskiego Pleneru Artystycznego SOBIEPAN 2020. Wystawa prezentowana jest w ramach 9. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Można ją obejrzeć w Galerii Stylowy, ul. Odrodzenia 9 | hol przed wejściem do sal kinowych. Wstęp wolny.
Modern pictorializm to dziedzina fotografii w której każdy kadr podlega indywidualnej ingerenci twórcy. To swoiste operowanie światłem i malowanie każdego zdjęcia.
Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to ważne i jedyne w Polsce wydarzenie prezentujące najnowsze produkcje dokumentalne. Biorą w nim udział wybitni przedstawiciele świata filmu - z kraju i z zagranicy. "Spotkania z historią" to przedsięwzięcie, które pozytywnie wpływa na budowanie tożsamości narodowej, skłania do poszukiwania prawdy historycznej, stwarza przestrzeń dialogu i dyskusji oraz umożliwia wspólne wskrzeszanie pamięci o momentach ważnych w dziejach Polski. W konkursie rywalizują twórcy, których dokonania już dziś wyznaczają nowe kierunki dokumentu historycznego.
Organizatorami 9. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Miasto Zamość, Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie!”
Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.
Projekt: DotBek